نیازمندی معرفی کسب و کار، خرید و فروش آگهی 11

خرید و فروش ویلا در محمودآباد

وبلاگ

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ 1237 بازدید
نیازمندی معرفی کسب و کار، خرید و فروش آگهی 11

خرید و فروش ویلا در محمودآباد

خرید و فروش ویلا در محمودآباد , محمودآباد نام شهری ساحلی در مجاورت دریای خزر است. این شهر مرکز شهرستان محمودآباد است. اقتصاد این شهر برپایه گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی استوار است.

محمودآباد بر سر جاده ساحلی و در مجاورت دریای خزر قرار دارد. همچنین جاده محمودآباد-آمل ارتباط آن را با جاده هراز برقرار می‌کند. مهم‌ترین شهرهای اطراف آن، نور در غرب، آمل در جنوب و فریدون‌کنار و بابلسر در شرق می‌باشد.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن ایران، جمعیت شهر محمودآباد در سال ۱۳۷۵ خورشیدی، ۱۹٬۸۸۳ نفر بوده که در سال ۱۳۸۵ به ۲۷٬۵۶۱ نفر رسیده‌است و در سال ۱۳۹۰ جمعیت این شهر به ۳۱٬۷۷۱ رسید و در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۳۷٬۸۴۴ نفر شده‌است. مردم محمودآباد به گویش آملی که گویشی از زبان مازندرانی است صحبت می‌کنند.

جاذبه‌های طبیعی

از آن‌جایی که محمودآباد در خط ساحلی دریای خزر قرار گرفته است، علاوه بر جنگل‌های سرسبز از جاذبه‌های طبیعی مانند سواحل زیبا هم برخوردار است. از مهم‌ترین جاهای دیدنی محمودآباد هم همین ساحل شهر سرخ‌رود است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. از این رو جاذبه‎های طبیعی محمودآباد را هم در این مطلب معرفی کرده‌ایم.

ساحل سرخ‌رود

یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی محمودآباد در بهار و سایر فصول سال، ساحل شنی سرخ‌رود است. ساحل شهر سرخ‌رود بسیار وسیع است و تنها چند صد متر از شهر فاصله دارد. چون اقتصاد محمودآباد از طریق ماهیگیری تامین می‌شود، در ساحل سرخ‌رود می‎‌توانید کشتی‌های مخصوص صید ماهی را هم ببینید. در طول خط ساحلی هم پلاژهایی در گلشهر، چکسر، قوری و… وجود دارد که مهمانان می‌توانند آن‌ها را اجاره کنند. سرخ‌رود از یک طرف با ساحل و از طرف دیگر با پهنه‌ی گسترده‌ای از دست‌های سرسبز محصور شده است و دوست‌داران طبیعت می‌توانند از مناظر زیبای این شهر لذت ببرند.

آدرس ساحل سرخ‌رود: سرخ رود در شهرستان محمودآباد و در 6 کیلومتری غرب فریدون کنار و 15 کیلومتری شهر محمودآباد قرار گرفته است.

تالاب سرخ‌رود

اگر در فصل زمستان به تالاب سرخ‌رود سفر کنید، مزیت دیدن قوی‌های مهاجر هم نسیبتان می‌شود. این قوی‌ها که به «قوی فریادکش» معروف هستند، شش سال است که زمستان‌ها مسافتی 5000 کیلومتری را از نواحی سردسیر به سمت به سرخ‌رود طی می‌کنند و تالاب‌های این شهر را جذاب‌تر از قبل می‌کنند. اگر می‌خواهید این قوی‌های فریادکش را ببینید، از اوایل آذرماه فرصت دارید به محمودآباد سفر کنید. در اوایل دی ماه تعداد این قوی‌های مهاجر در تالاب‌های سرخ‌رود از 5000 قطعه هم بیش‌تر می‌شود. یکی از این پرندگان «تک درنا» است که از سیبری و از مسیر روسیه به سمت مازندران پرواز می‌کند. تک درنا حدود چهار سال را در تالاب سرخ‌رود سپری می‌کند. گفتنی است تالاب سرخ‌رود منطقه‌ای در بین محمودآباد و فریدون‌کنار است.

مدت‌ها قبل ورود عموم مردم به تالاب آزاد نبود و قوها برای خوردن غذا به مزارع و مناطق مسکونی شهر می‌رفتند. در این حین بسیاری از قوها در برخورد با کابل‌های فشار قوی تلف می‌شدند. به دلیل جلوگیری از مرگ قوها، محیط زیست منطقه ورود عموم مردم را به تالاب سرخ‌رود آزاد کرد تا مردم به آن جا رفته و برای قوها گندم و غلات بپاشند. این گندم و غلات غذای قوها را تامین کرده و در نتیجه دیگر قوها برای خوردن غذا راهی مناطق مسکونی نمی‌شدند. در سال 1395 در مسیر پرواز قوها به تالاب سرخ‌رود، نشانگر ویژه‌ای نصب شد تا از برخورد پرندگان با دکل برق فشار قوی جلوگیری کند و مسیر برای پرواز آن‌ها ایمن شود.

آدرس تالاب سرخ‌رود: این تالاب در شهر سرخ‌رود و در نزدیکی وزرامحله واقع شده است.

خرید و فروش ویلا در محمودآباد

آب بندان سرخ‌رود

پارک‌های جنگلی از زیباترین جاهای دیدنی محمودآباد هستند. یکی از پارک‌های جنگلی زیبای محمودآباد، آب بندان سرخ‌رود است. در آب بندان شرقی و غربی سرخ‌رود، علاوه بر لذت بردن از مناظر جذاب پارک جنگلی، گردشگران می‌توانند پرندگان مهاجری را که به این آب بندان‌ها مهاجرت کرده‌اند. را هم تماشا کنند. در نزدیکی آب بندان سرخ‌رود، ویلاهایی هم برای اجاره وجود دارد که مسافران می‌توانند. با اجاره کردن آن‌ها برای چند روز از اقامت خود در این شهر زیبا لذت ببرند. همچنین آب بندان سرخ‌رود و منظره‌ی قوی‌های مهاجر، صحنه‌ی چشم‌نوازی برای عکاسی و علاقه‌مندان به این هنر فراهم کرده است.

آدرس آب بندان سرخ‌رود: این آب بندان در جاده‌ی آمل به چمستان واقع شده است.

جنگل روستای اهلم

از دیگر جاهای دیدنی محمودآباد در روستای اهلم واقع شده است. اگر از وقت گذراندن در طبیعت لذت می‌برید و به دنبال جنگلی سرسبز با چشم اندازهای بکر و زیبا برای گذراندن .تعطیلات خود می‌گردید، جنگل روستای اهلم مقصد مناسبی برای شما است. پوشش گیاهی این جنگل بسار متنوع است و شامل درختان ممرز، گردو، نارون، بلوط، توسکا، افرا و… می‌شود. اگر در جنگل قدم بزنید می‌توانید گیاهانی مانند تمشک، سرخاب، واش، شالدم و… را هم ببینید.

آدرس جنگل روستای اهلم: این جنگل در شهرستان محمود آباد واقع شده است. برای رسیدن به این جنگل باید در فرعی بعد از امام‌زاده فضل (ع) در ابتدای خروجی محمودآباد که در مسیر نور به محمود آباد است وارد شده و حدود 2 کیلومتر پیش بروید.

جنگل بونده

در روستای بونده که یکی از دهکده‌های اهلمرستاق است، تپه‌ای وجود دارد که متصل به آبادی بونده است. در بالای این تپه جنگل بونده واقع شده است. یکی از جاهای دیدنی محمودآباد که هرساله، به خصوص در ایام نوروز و سیزده به در، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، جنگل بونده است. جنگل بونده بین روستای بونده و روستای شرفتی واقع شده است و  به قلای بونده هم معروف است. پوشش گیاهی این جنگل هم مانند جنگل اهل است و مکان بسیار خوبی برای تفریح و استراحت محسوب می‌شود.

آدرس جنگل بونده: شهر محمودآباد، جاده آمل، روستای بونده، این روستا با فاصله 20 کیلومتر از مرکز شهر واقع شده و جادها‌ی که برای رسیدن به آن باید طی کنید، آسفالت است.

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبندان از دیگر جاهای دیدنی محمودآباد است. که به تازگی به منظود حفاظت و بهسازی محیط زیست از تملک سازمان منابع طبیعی خارج و به تملک شهرداری درآمده است. مساحت زمین پارک جنگلی تشبندان بیش از 45 هزار متر مربع است .و و حدود 7 کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد. جنگل تشبندان خود به چند بخش تقسیم می‌شود: ترسخی، قلعه‌ی جنگل بائوده، کیجاوزان، آقاشهر و قبرستان آن، وزونره، بعضی از این جنگل‌ها به مرور از بین رفته‌ و به زمین کشاورزی تبدیل شده‌اند.

آدرس پارک جنگلی تشبندان: محمودآباد، سمت شرق جاده آمل، نرسیده به کلوده.

روستای لاویج

یکی از زیباترین جاهای دیدنی محمودآباد، روستای پر جاذبه‌ی لاویج است. این روستا در میان دامنه‌ی کوه‌های البرز واقع شده است و یکی از مقاصد محبوب طبیعت دوستان محسوب می‌شود. از مهم‌ترین جاذبه‌های این روستا، چشمه‌های آب گرمی هستند که سالانه گردشگران متعددی برای درمان‌ پوست.، سردرد، درد مفاصل و یا برای تمدد اعصاب، به آنجا می‌روند. مجموعه‌ی آب گرم لاویج از امکانات خوبی برخوردار است و گردشگران می‌توانند. با اجاره‌ی سوئیت در لاویج، چندین روز از این چشمه‌ها لذت ببرند. از دیگر جاذبه‎های لاویج می‌توان آبشار «حرام او»، آبشار «آب پری»، خانه‌ی نیما یوشیج در نزدیکی لاویج و کلیسای آنتوان مقدس در شهرک هایکاشن را نام برد. اگر به روستای لاویج سفر کردید، فراموش نکنید که عسل طبیعی این روستا را هم امتحان کنید. سوغات اصلی لاویج عسل طبیعی، مصنوعات چوبی و لبنیات است.

آدرس روستای لاویج: محمودآباد، جاده آمل، شهر چمستان،  18 کیلومتر بعد از پاک جنگلی کشپل.

جاذبه‌های تفریحی

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، مکان‌های تفریحی سرگرم‌کننده‌ای هم در محمودآباد وجود دارد که در صورت سفر به این شهر زیبا، شاید خالی از لطف نباشد که سری هم به آنجا بزنید. از جمله جاهای دیدنی محمودآباد پارک‌های تفریحی و شهربازی مجهز این شهر هستند.

شهربازی سرزمین رویاها

این شهربازی مجموعه‌ای کامل از امکانات تفریحی و رفاهی را به گردشگران ارائه می‌دهد. شهربازی این مجموعه 4 هکتار مساحت دارد و همه‌ی وسایل بازی مدرنی را که از یک شهربازی انتظار دارید، مانند سقوط آزاد، پاندول، سفینه فضایی و… در خود جای داده است. از آنجایی که این یک شهربازی ساحلی است، با نام پلاژ خط آهی هم شناخته می‌شود. در این منطقه پلاژ مخصوص بانوان و آقایان تعبیه شده است. همچنین  در این مکان می‌توانید از شنا و قایق‌رانی در دریا هم لذت ببرید. در خط ساحلی آلاچیق‌های برای استراحت گردشگران وجود دارد و رستوران‌های متلف و متعددی هم در این محل قرارر گرفته است. همه‌ی این ویژگی‌ها باعث شده سرزمین رویاها به عنوان یکی از جاهای دیدنی محمودآباد، هر ساله بیش‌ترین تعداد گردشگر را به خود جذب کند.

آدرس سرزمین رویاها: شهر محمودآباد، در فاصله 5 کیلومتری جاده فریدون کنار.

خرید و فروش ویلا در محمودآباد

پارک‎ ملت محمودآباد

پارک ملت یکی از پارک‌های ساحلی محمودآباد است که امکانات جذابی برای خانواده‌ها و به ویژه کودکان فراهم آورده است. اگر به دنبال مکانی آرام برای تماشا کردن منظره‌ی دریا می‌گردید، پارک ملت یکی از جاهای دیدنی محمودآباد است که این نیاز شما را برآورده می‌کند. در پارک ملت مانند سایر پارک‌های ساحلی محمدآباد، امکانات رفاهی مانند آلاچیق، رستوران، سرویس‌های بهداشتی و وسایل بازی مخصوص کودکان، برای گردشگران و مردم محلی فراهم شده است. برای ورود به این پارک نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست و ورود به پارک در تمام ساعات شبانه روز برای عموم آزاد است.

آدرس پارک ملت محمودآباد: شهر محمودآباد، بلوار آزادی، خیابان بسیج.

شاید محمودآباد به خاطر ساحل زیبایش معروف باشد اما واضح است که جاهای دیدنی محمودآباد به مواردی که ذکر شد، محدود نمی‌شود و این شهر ساحلی زیبا، جذابیت‌های چشم‌نواز زیادی را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد. از تالاب‌های پر از قوی‌های مهاجر سرخ‌رود گرفته تا شهربازی مجهز محمودآباد، تمام جاذبه‌های این شهر ارزش یک بار دیدن را دارند. چون اقتصاد محمودآباد به گردشگری وابسته است، طبیعتا امکانات خوبی برای گردشگران فراهم شده است و مسافران در هر فصلی از سال می‌توانند از جاذبه‌های دیدنی این شهر زیبا لذت ببرند.

خرید و فروش ویلا در محمودآباد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *