نیازمندی معرفی کسب و کار، خرید و فروش آگهی 11
نیازمندی معرفی کسب و کار، خرید و فروش آگهی 11

خانم‌ها در کدام مشاغل موفق‌تر عمل می‌کنند؟

خانم‌ها در کدام مشاغل موفق‌تر عمل می‌کنند؟ در دهه‌های اخیر، وضعیت اشتغال برای زنان تغییر کرده است و این تغییرات همچنان ادامه دارد. بازار و تقاضای جهانی، کمبود مهارت‌های ساخت و ساز، فناوری اطلاعات و ارتباط (ICT) و پیش‌بینی متخصصان، همه نشانگر این است که مشاغلی که به مهارت‌های انسانی مثل مهربانی، خلاقیت و سازگاری (که بیشتر به عنوان خصایص زنانه شناخته می‌شوند) احتیاج دارد، در خلال فراگیر شدن هوش مصنوعی و اتوماسیون نیز به رشد و تحول خود ادامه می‌دهند که به معنی فرصت‌های شغلی بیشتر برای زنان است.در این مقاله میخوانیم:خانم‌ها در کدام مشاغل موفق‌تر عمل می‌کنند؟

بازاریابی و روابط عمومی

رشته‌ی بازاریابی، فرصت‌های خوبی را برای خوداشتغالی فراهم آورده است. ساعات و شرایط کاری انعطاف‌پذیر، امکان مسافرت و درآمد خوب از ویژگی‌های حوزه بازاریابی است. انتظار می‌رود که طی سال‌های آینده وضعیت استخدام در این حوزه رشد قابل توجهی داشته باشد.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: مدرک دیپلم IV-Advanced ، دیپلم بازاریابی و ارتباطات، دیپلم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی.

مدیریت رویدادها

گیلیان مارخام، یکی از دانشجویان دانشگاه فنی‌حرفه‌ای است که در سال ۲۰۱۷  توانست با همکاری باغ وحش تارونزا و موزه ملی ماریتایم استرالیا، شغلی که هیجان‌انگیز است و نیاز به خلاقیت دارد را بنام رشته مدیریت رویدادها ایجاد کند. او شغل خود را با مدرک مدیریت اجرایی و مدرک رشته گردشگری شروع کرد.

او در این باره می‌گوید: ((با دوره‌هایی که در مرکز تخصصی TAFE NSW گذارندم، توانستم مهارت‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی خود را پرورش دهم. حالا می‌توانم برنامه‌ها و رویدادهای مختلف را طبق استانداردها، مدیریت و سازماندهی کنم. این اتفاق یک تحول بزرگ در زندگی من بوده است، من توانستم در خلال این دوره‌ها نقاط قوت و استعدادهایی را در خودم کشف کنم که قبلا از وجود آن‌ها خبر نداشتم. حالا اعتماد به نفسم خیلی بیشتر از قبل شده.))

فعالیت در زمینه مدیریت رویدادها به مهارت‌های ارتباطی، سازمانی و توجه ویژه به جزئیات نیاز دارد. همچنین دولت، رشد بسیار زیادی را در بعضی از صنایع مثل گردشگری عمومی، میزبانی گردشگری و میزبانی مراسمات دیگر  را ظرف چند سال آینده پیش‌بینی کرده است.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: مدرک دیپلم پیشرفته در مدیریت رویداد

کارآفرینی

کارآفرینی به معنای پرورش ایده‌های بکر و تبدیل آن به یک محصول برای عرضه به بازار جهانی ست. اینترنت وضعیت کسب‌و‌کارهای کوچک و بازاریابی را از همیشه آسان‌تر کرده است. زنان می‌توانند با فروش خدمات و محصولات برای زنان، به موفقیت های چشمگیری برسند. از دیگر مزایای کارآفرینی میتوان به سرمایه‌گذاری بر روی آرزوهای خود، ساعات کاری منعطف و احساس هدفمند و سودمند بودن اشاره کرد.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: مدرک IV در زمینه ی راه اندازی استارت آپ‌های کوچک، مدرک IV در فروش، دیپلم مدیریت اجرایی

مدیریت

آمار «آژانس برابری جنسیتی در محیط کار» نشان می‌دهد که تعداد زنانی نقش مدیر اجرایی و رهبر را دارند مداوم در حال افزایش است که همین مسئله امید به حقوق برابر جنسیتی را در محیط کار برای زنان افزایش داده است. حضور زنان در نقش‌های مدیریتی تاثیر مثبتی بر روی افراد، کمپانی‌ها و صاحبان برند و البته فرهنگ جوامع دارد.

زنانی که می‌خواهند راه‌شان را به سمت‌های بالای مدیریتی باز کنند، باید همواره در حال یادگیری باشند و مهارت‌های خود را در زمینه‌هایی مثل ارتباطات، استراتژی، رهبری و تصمیم‌گیری افزایش دهند.

دوره‌های کسب و کار: دیپلم پیشرفته در مدیریت و رهبری، مدرک IV در مدیریت پروژه

فناوری اطلاعات و ارتباطات

امروزه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار زیاد به مشارکت زنان نیاز دارد. فرصت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف این صنعت مثل امنیت سایبری برای زنان وجود دارد که به پیش‌بینی متخصصین، در دهه آینده حدود سه برابر رشد خواهند داشت.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: مدرک پیشرفته فناوری اطلاعات، دیپلم مدیریت سیستم های فناوری اطلاعات، مدرک دیپلم امنیت سایبری

منابع انسانی

بخش منابع انسانی یکی از مهمترین و تاثیرگزارترین قسمت‌های هر سازمانی‌ست. که به رشد و توسعه آن هم اهمیت زیادی داده می‌شود. در بخش منابع انسانی، زنان با استفاده از مهارت‌های ارتباطی و مدیریتی خود، نقش اساسی‌ای را ایفا می‌کنند.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: دیپلم منابع انسانی

صنایع خلاق

می‌خواهید خلاقیتتان را در کاری که بتوانید از آن پول دربیاورید استفاده کنید؟ امروزه با پیشرفت شبکه‌های اجتماعی، مشاغل مربوط به تولید محتوا با استقبال زیادی مواجه شده‌اند. در واقع اینترنت برای افراد خلاقی که می‌خواهند استعدادهای خود را تبدیل به محصولات و خدمات کنند، بستر بسیار خوبی را به وجود آورده است. خلاقیت چیزی است که ماشین‌ها هیچ وقت نخواهند توانست جای انسان را بگیرند.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: دیپلم گرافیک، دیپلم پیشرفته علوم رسانه ای، مدرک مدیریت هنر، مدرک طراحی و تولید جواهرات و دیپلم عکاسی و تصویرسازی

خدمات مراقبتی و درمانی

سازمان کار پیش‌بینی می‌کند که رشته‌های مربوط به پرستاری و نگهداری از سالمندان و معلولین و یا مبحث استخدام پرستار، حوزه‌ایست که در سال های آینده رشد زیادی خواهد داشت. ساعات کاری مشاغل مراقبتی و درمانی انعطاف پذیر است و افراد می‌توانند با کارفرما ساعت کاری خود  را تنظیم کنند که برای بسیاری از زنان شرایط ایده‌آلی به حساب می‌آید.

دوره‌های فنی‌حرفه‌ای: دیپلم پیشرفته علوم مراقب و نگهداری، دیپلم پرستاری، مدرک مدیریت سلامت، مدرک نگهداری از سالمندان و مدرک مربوط به علوم سلامت روان 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *